!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '959020505114016'); fbq('track', 'PageView');
UPSS... Budujemy WWW! Cały czas budujemy naszą witrynę. Niedługo będzie idealnie!

Kariera po technikum informatycznym to temat, który interesuje wielu uczniów i absolwentów szkół technicznych. W dzisiejszych czasach branża IT rozwija się bardzo dynamicznie, co daje wiele możliwości rozwoju zawodowego dla specjalistów z tego zakresu. W tym artykule postaram się przedstawić różne opcje, jakie mają do wyboru absolwenci technikum informatycznego oraz perspektywy rynku pracy w branży IT.

Praca w firmie IT

Jedną z najczęstszych opcji dla absolwentów technikum informatycznego jest praca w firmie IT. W branży IT działa wiele różnych firm, począwszy od dużych korporacji, po mniejsze start-upy. Absolwenci kierunków informatycznych mogą pracować w dziale IT w firmie z dowolnej branży, a także w firmach specjalizujących się w usługach informatycznych, takich jak np. oprogramowanie, strony internetowe, czy aplikacje mobilne. Możliwości są bardzo duże, a branża IT w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Według raportu „Rynek IT w Polsce 2020” Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków IT w Europie, co daje dużo nadziei na rozwój kariery zawodowej w tej branży.

Zakładanie własnej firmy

Inną opcją dla absolwentów technikum informatycznego jest założenie własnej firmy. Obecnie nie jest to trudne zadanie dzięki dostępowi do narzędzi, które pozwala na tworzenie stron internetowych czy aplikacji mobilnych. Zakładając własną firmę, absolwenci mogą rozwijać swoje pomysły i umiejętności, a także mieć kontrolę nad swoją karierą. Warto jednak pamiętać, że założenie i prowadzenie własnej firmy wymaga także odpowiedniej wiedzy z zakresu prawa, finansów i marketingu.

Kontynuacja nauki na studiach

Innym sposobem na dalszy rozwój kariery zawodowej jest kontynuacja nauki na studiach. Po ukończeniu technikum informatycznego, absolwenci mogą podjąć studia na kierunkach informatycznych na poziomie licencjackim, magisterskim lub podyplomowym. Wybór odpowiedniego kierunku studiów może pozwolić na zdobycie bardziej zaawansowanej wiedzy i umiejętności, a także pozwolić na poznanie nowych technologii i trendów w branży IT. Ukończenie studiów może również zwiększyć szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy oraz pozwolić na rozwój kariery zawodowej.

Perspektywy rynku pracy w branży IT

Perspektywy rynku pracy w branży IT są bardzo obiecujące. Według raportu „Rynek IT w Polsce 2020” przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat rynek IT w Polsce będzie rozwijał się bardzo dynamicznie. Branża IT w Polsce notuje wzrosty na poziomie około 6-8% rocznie, co przekłada się na coraz większą liczbę ofert pracy dla specjalistów z tej dziedziny. Wzrost ten wynika głównie z rosnącego zapotrzebowania na usługi informatyczne, nowoczesne rozwiązania IT, rozwój e-commerce i nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy blockchain.

Według raportu, najbardziej poszukiwanymi specjalistami w branży IT są programiści, testerzy oprogramowania, projektanci aplikacji mobilnych oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa. Pracodawcy poszukują także specjalistów w zakresie big data, internetu rzeczy oraz cloud computing.

Wysokie zapotrzebowanie na specjalistów IT przekłada się na wysokie zarobki. Według badania wynagrodzeń przeprowadzonego przez serwis wynagrodzenia.pl, średnie wynagrodzenie w branży IT wynosi około 8-10 tysięcy złotych brutto. Zarobki te mogą jednak różnić się w zależności od stanowiska, umiejętności, doświadczenia oraz regionu kraju. W Warszawie i innych dużych miastach, zarobki w branży IT są zazwyczaj wyższe niż w mniejszych miejscowościach.

Podsumowując, kariera po technikum informatycznym może być bardzo obiecująca. Absolwenci kierunków informatycznych mają wiele możliwości rozwoju zawodowego, takich jak praca w firmie IT, zakładanie własnej firmy czy kontynuacja nauki na studiach. Perspektywy rynku pracy w branży IT są bardzo dobre, a rozwijająca się technologicznie Polska oferuje coraz więcej możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT.

Powrót
Education Images
Education Images
Education Images
POZNAJ NASZE TECHNIKUM

Dowiedz się więcej o
Mazowieckim Technikum Innowacji

Mazowieckie Technikum Innowacji to nowoczesna szkoła średnia, która otwiera swoje drzwi dla młodych ludzi pełnych pasji i marzeń. Oferujemy 4 kierunki nauczania: technik informatyk, technik programista, technik ekonomista i technik handlowiec. Chcemy, aby uczniowie mogli przenieść swoje zainteresowania do szkoły i rozwijać je tam. Stawiamy duży nacisk na praktykę. Czekamy na Ciebie, by razem budować przyszłość.

Nowoczesne wyposażenie

Nowoczesne sale lekcyjne z najnowszym sprzętem zapewniają uczniom lepsze doświadczenie nauki i przygotowanie do rynku pracy.

Doświadczona kadra

Nasi wykwalifikowani nauczyciele to eksperci w swoich dziedzinach, dostarczający uczniom najlepszej jakości edukacji opartej na praktyce i najnowszej wiedzy.

EDUKACJA W BIZNESIE

Ludzie biznesu o edukacji
w MTI w Płocku!

Tło Academia Robotica

W Academia Robotica zawsze szukamy najlepszych partnerów do współpracy, a MTI jest właśnie takim partnerem. Współpraca z MTI to dla nas doskonała inwestycja w przyszłość branży robotycznej.

Tomasz Wysocki, CEO

tło firmy Bee On Top

MTI w Płocku jest dla nas wyjątkowe, ponieważ to tam nasi przyszli programiści uczą się przede wszystkim praktycznej i innowacyjnej wiedzy, która jest niezbędna do pracy w naszej branży.

Emil Pielaciński, CEO

Tło firmy Ozitek

Dzięki współpracy z MTI, mamy dostęp do najlepszych i najbardziej zaawansowanych talentów w dziedzinie robotyki i programowania! Jest nam niezmiernie miło, że możemy przyłożyć rękę do rozwoju tych młodych ludzi.

Marek Owczarek, CEO

Tło firmy Astrofaza

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak wyjątkową szkołą i mieć możliwość inspirowania młodych ludzi do rozwoju - tak jak mamy to w zwyczaju robić na co dzień.

Piotr Kosek, CEO

Tło firmy InfraCOM

Dzisiejsza edukacja musi koncentrować się na praktycznych umiejętnościach, a MTI to jedna z nielicznych szkół, która to rozumie i oferuje swoim uczniom wiedzę i doświadczenie potrzebne do podjęcia wymarzonej pracy

Marcin Gerwatowski, CEO