!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '959020505114016'); fbq('track', 'PageView');
UPSS... Budujemy WWW! Cały czas budujemy naszą witrynę. Niedługo będzie idealnie!

Obecnie branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego wiele osób decyduje się na wybór kierunku technikum, który pozwoli im zdobyć odpowiednie kwalifikacje i umiejętności w tym zakresie. Ale którą z opcji wybrać - technik informatyk czy technik programista?

Technik informatyk to kierunek, który skupia się na ogólnym poznaniu informatyki oraz szerokim spektrum zastosowań technologii informatycznej. Nauczane są tutaj m.in. podstawy programowania, sieci komputerowe, systemy operacyjne, a także projektowanie baz danych i tworzenie stron internetowych. Uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale również kultury organizacyjnej i metod zarządzania projektami.

Z kolei technik programista to kierunek skupiający się na programowaniu komputerowym. W ramach kształcenia uczniowie poznają różne języki programowania, algorytmy i struktury danych. Nauczane są również podstawy informatyki, systemy operacyjne, sieci komputerowe i bezpieczeństwo informacyjne. Technik programista kładzie duży nacisk na praktyczne umiejętności programistyczne, dlatego uczniowie uczą się projektować, pisać i testować różnego rodzaju aplikacje.

Wybór między technikiem informatykiem a technikiem programistą zależy przede wszystkim od indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych. Jeśli ktoś jest zainteresowany szerokim spektrum zagadnień związanych z informatyką i chce poznać różne aspekty działania systemów informatycznych, to technik informatyk może być dla niego dobrym wyborem. Natomiast jeśli ktoś chce się skupić na programowaniu i tworzeniu aplikacji, to technik programista będzie dla niego odpowiednią opcją.

Warto również zwrócić uwagę na to, że branża informatyczna jest bardzo dynamiczna i ciągle się rozwija. Dlatego warto wybrać kierunek, który zapewni możliwość ciągłego doskonalenia się i rozwijania umiejętności. W obu przypadkach możliwe jest kontynuowanie nauki na studiach, co pozwala na zdobycie jeszcze większych kwalifikacji.

Podsumowując, wybór między technikiem informatykiem a technikiem programistą zależy od indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych. Oba kierunki są ciekawe i dają możliwość zdobycia wartościowych umiejętności. Warto dokładnie przemyśleć swoje wybory i wybrać kierunek, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i ambicjom.

Powrót
Education Images
Education Images
Education Images
POZNAJ NASZE TECHNIKUM

Dowiedz się więcej o
Mazowieckim Technikum Innowacji

Mazowieckie Technikum Innowacji to nowoczesna szkoła średnia, która otwiera swoje drzwi dla młodych ludzi pełnych pasji i marzeń. Oferujemy 4 kierunki nauczania: technik informatyk, technik programista, technik ekonomista i technik handlowiec. Chcemy, aby uczniowie mogli przenieść swoje zainteresowania do szkoły i rozwijać je tam. Stawiamy duży nacisk na praktykę. Czekamy na Ciebie, by razem budować przyszłość.

Nowoczesne wyposażenie

Nowoczesne sale lekcyjne z najnowszym sprzętem zapewniają uczniom lepsze doświadczenie nauki i przygotowanie do rynku pracy.

Doświadczona kadra

Nasi wykwalifikowani nauczyciele to eksperci w swoich dziedzinach, dostarczający uczniom najlepszej jakości edukacji opartej na praktyce i najnowszej wiedzy.

EDUKACJA W BIZNESIE

Ludzie biznesu o edukacji
w MTI w Płocku!

Tło Academia Robotica

W Academia Robotica zawsze szukamy najlepszych partnerów do współpracy, a MTI jest właśnie takim partnerem. Współpraca z MTI to dla nas doskonała inwestycja w przyszłość branży robotycznej.

Tomasz Wysocki, CEO

tło firmy Bee On Top

MTI w Płocku jest dla nas wyjątkowe, ponieważ to tam nasi przyszli programiści uczą się przede wszystkim praktycznej i innowacyjnej wiedzy, która jest niezbędna do pracy w naszej branży.

Emil Pielaciński, CEO

Tło firmy Ozitek

Dzięki współpracy z MTI, mamy dostęp do najlepszych i najbardziej zaawansowanych talentów w dziedzinie robotyki i programowania! Jest nam niezmiernie miło, że możemy przyłożyć rękę do rozwoju tych młodych ludzi.

Marek Owczarek, CEO

Tło firmy Astrofaza

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak wyjątkową szkołą i mieć możliwość inspirowania młodych ludzi do rozwoju - tak jak mamy to w zwyczaju robić na co dzień.

Piotr Kosek, CEO

Tło firmy InfraCOM

Dzisiejsza edukacja musi koncentrować się na praktycznych umiejętnościach, a MTI to jedna z nielicznych szkół, która to rozumie i oferuje swoim uczniom wiedzę i doświadczenie potrzebne do podjęcia wymarzonej pracy

Marcin Gerwatowski, CEO